W dniach 2-11 lipca 2006 roku w Gyeongsan (Korea) odbyła sie 38 Międzynarodowa Olimpiada Chemiczna, w której wzięło udział 255 zawodników z 67 krajów. Polskę reprezentowali laureaci LII Ogólnopolskiej Olimpiady Chemicznej: Krzysztof Budny-Godlewski i Jędrzej Kaniewski, uczniowie mgr Krzysztofa Kuśmierczyka z V LO im. Ks. Józefa Poniatowskiego w Warszawie, Piotr Guńka – uczen dr inż. Beaty Kosmala-Szczurek z LO Towarzystwa Ewangelickiego w Cieszynie oraz Michał Tomza – uczeń mgr Beaty Bużańskiej ze Społecznego LO w Żarach. Opiekunami zawodników podczas zawodów byli dr hab. Janusz Stępinski i dr hab. Marek Orlik prof. UW z Uniwersytetu Warszawskiego.

Zawody trwały dwa dni: 4 lipca uczniowie mięli do wykonania zadania laboratoryjne, a 6 lipca zadania teoretyczne. Pozostałe dni zawodnicy spędzili na wycieczkach krajoznawczych, a Międzynarodowe Jury, na ocenie rozwiązanych zadań. 10 lipca wieczorem zostały ogłoszone wyniki uzyskane przez zawodników. Rozdano 28 medali złotych, 56 srebrnych i 81 brązowych.

Drużyna polska zajęła w klasyfikacji zespołowej 6 miejsce zdobywajac 2 złote medale, 1 srebrny i 1 brązowy.

ZŁOTE medale zdobyli: Jędrzej Kaniewski (10 miejsce w klasyfikacji indywidualnej) i Piotr Guńka (21 miejsce)
SREBRNY medal zdobył Michał Tomza z lokatą 54
BRĄZOWY medal zdobył Krzysztof Budny-Godlewski z lokatą 110